Tillbaka till förstasidan
Kunskapsparkens studievägledare

Du kan ställa frågor via e-post och per telefon eller boka en tid och bland annat få hjälp med:

¤ Information om studier och yrken
¤ Vägledning och planering av studier
¤ Information om studiefinansiering
 
Studievägledning

Mirna Georgos Ido
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 08-579 223 24

mirna.georgos-ido@sollentuna.se


Studievägledning

Mikael Frostevall
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 08-579 213 92



mikael.frostevall@sollentuna.se


Studievägledning

Mariana Broscareanu
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 08-579 213 85
Vägledning på distans
mariana.broscareanu@sollentuna.se



*
Chatta med en vägledare
På onsdagar mellan kl. 10.00-11.00 och 16.00-17.00 kan du chatta med en av våra vägledare. Övriga tider kan du få svar på allmänna funderingar kring studier och yrken av vägledare från andra kommuner.
Studievägledning

Daniel Hailemariam
Studie- och yrkesvägledare
Telefon: 08–579 223 06

daniel.hailemariam@sollentuna.se


Studievägledning

Lilian Lama (Gymnasiesamordnare) Ungdomar 16-20 år utan slutbetyg
Studie- och yrkesvägledare
Besöksadress: Turebergstorg 1, 2 tr
Telefon: 08-579 213 93

lilian.lama@sollentuna.se
















Kunskapsparken, Turebergsvägen 1B, 3 tr, 191 47 Sollentuna, Tfn: 08-579 210 00, kunskapsparken@sollentuna.se
Sollentuna kommuns webbplats