Tillbaka till förstasidan
Kunskapsparkens studievägledare

Du kan ställa frågor via e-post eller boka en tid och chatta eller prata med en vägledare på distans och bland annat få hjälp med:

¤ Vägledning samt information om studier och yrken
¤ Planering av studier och Information om studiefinansiering


Här hittar du telefonnumret till vår kundtelefon
 
Studievägledning

Mirna Georgos Ido
Studie- och yrkesvägledare


mirna.georgos.ido@sollentuna.se


Studievägledning

Anna Wijk (vikarie)
Studie- och yrkesvägledare
Arbetar deltid: må, ti och on


anna.wijk@sollentuna.se

Studievägledning

Mariana Broscareanu
Studie- och yrkesvägledare
Vägledning på distans
mariana.broscareanu@sollentuna.se



*
Chatta med en vägledare
På onsdagar mellan kl. 11.00-12.00 och 16.00-17.00 kan du chatta med en av våra vägledare. Övriga tider kan du få svar på allmänna funderingar kring studier och yrken av vägledare från andra kommuner.
Studievägledning

Daniel Hailemariam
Studie- och yrkesvägledare


daniel.hailemariam@sollentuna.se


Administrativ vägledare

Mikael Frostevall
Administrativ studievägledare
Arbetar deltid: on, to och f.m. fr


mikael.frostevall@sollentuna.se
















Kunskapsparken, Turebergsvägen 1B, 3 tr, 191 47 Sollentuna, Tfn: 08-579 220 01, kunskapsparken@sollentuna.se
Sollentuna kommuns webbplats